מוצרי פרזול לבית

מוצרי פרזול לבית – מוצרים קטנים שעושים הבדל גדול

אם אתם עוברים לבית או לדירה חדשה, כדאי שתיקחו בחשבון את עניין הפרזול. פרזול הינו עבודת מתכת שמשולבת בכל מיני אלמנטים למשל בשערים, במסגרות, בידיות, במעקות ואף ניתן למצוא ריהוט בשילוב עם מתכות. כיום ניתן להשיג מוצרי פרזול רבים בעיצוב מותאם אישית או בייצור תעשייתי, הכול שאלה של עיצוב, איכות וצורך. מוצרי הפרזול מתאימים לחלקים שונים בבית ובהתאם לכך ישנם מספר דברים חשובים שכדאי לדעת עליהם.

חומרים ואופן העבודה

עבודת הפרזול מתבצעת על ידי חימום של המתכת ולאחר מכן על ידי עיצובה בפטיש ובסדן. במובן הזה, כאשר המתכת מגיעה לטמפרטורה מסוימת היא כחומר ביד היוצר, בדומה לזכוכית. כך ניתן לעצב אותה לכדי צורות מגוונות. העבודה מתבצעת הן בצורה ידנית והן כחלק מפס ייצור תעשייתי, כאשר המתכות הפופולריות בשימוש הן אלומיניום, פליז, ניקל ונירוסטה. עבודת פרזול דורשת מיומנות ודיוק עד לדרגת אמנות.

פרזול לאמבטיה

בחדר האמבטיה מוצרי הפרזול מגיעים בשלל עיטורים החל ממתלים לתליית מגבות, ועבור בכלים לאחסון סבון, ועד לידיות לדלתות ולמגירות, מסגרות מעוצבות למראת האמבטיה, פחים וקולבים. חשוב מאוד לזכור שחדר האמבטיה הוא אחד החדרים החשופים ביותר בבית לתנאים של לחות ורטיבות, לכן כדאי מאוד להשקיע במוצרי פרזול עמידים ואיכותיים.

פרזול למטבח

המטבח, בדומה לחדר האמבטיה, מתאים אף הוא לעיטורים מיוחדים בפרזול. המטבח מכיל צירים ומסילות של מגירות אשר עלולים להחליד, להתעקם להתקלף או להישבר. לכן, גם כאן לא כדאי לחסוך בעלויות וחשוב להשקיע במוצרי פרזול איכותיים. נוסף לכך הפרזול מסייע לשדרוג המטבח על ידי הכנסת אלמנטים קטנים בעיצוב ידני וייחודי למשל, ידיות לדלתות. קיימות ידיות יפות לארונות המטבח בעיצוב מודרני, וינטאג', עתיק וכל סגנון אחר אשר עולה על דעתכם. כך ניתן לחדש את מראה המטבח בפשטות וללא כל מאמץ.

פרזול חיצוני

פרזול חיצוני יכול לכלול שערים, פרגולות, ריהוט לגינה וכדומה. למשל כאשר מתקינים פרגולה, יש צורך במוצרי פרזול רבים למתלים, לתושבות, לברגים ולאלמנטים אחרים. במקרה שהפרגולה נמצאת בסביבה חיצונית, כדאי לדעת שמוצרים החשופים יותר לתנאי מזג האוויר המשתנים, כך למשל למי גשמים או לטל עלולים לייצר חלודה. בסביבה החיצונית יותר מאשר בתוך הבית, מומלץ לבצע ניקוי וצביעה אחת לפרק זמן מסוים בחומר למניעת חלודה וכמובן לדאוג לכיסוי הולם של האביזרים.

לסיכום, כאשר מגיעים לבחור מוצרי פרזול לבית חשוב מאוד להעניק את תשומת הלב הראויה לבחירת מוצרים איכותיים ועמידים וכמובן בעלי אחריות לאורך זמן. כדי לבחור את מוצרי הפרזול אשר יעשו שדרוג עיצובי של ממש בבית שלכם, מומלץ להתייעץ עם מעצב פנים אשר ידע להעניק את הטאצ' הייחודי בהתאם לטעם האישי שלכם. זכרו שהשקעה במוצרי פרזול טובים, איכותיים ומעוצבים יכולה באמת ליצור הבדל של ממש במטבח, באמבט או בכל פינה אחרת בבית שלכם.